امدادگرهای توریست دردسرساز شدند / سلبریتی‌ها برگردند

کرمانشاه-سلبریتی ها و امدادگران توریست در مناطق زلزله زده غرب که اغلب با کارناوال ها همراه می شوند موجب کندی و اختلال در روند امدادرسانی شده اند.

خبرگزاری الوسايت : این روزها که فاجعه به بار آمده ِاز زلزله ۷.۳ ریشتری غرب ایران همه را تلخ کام کرده، هرکسی به نحوی سعی دارد با مردمان آسیب دیده همدردی کند و یا با جمع آوری و ارسال کمک به یاریشان بشتابد.

اما مسلما همه امکان حضور در این مناطق را ندارند چرا که با این کار نه تنها کمکی به مردم آسیب دیده از زلزله نخواهند کرد بلکه موجب کند شدن روند امدادرسانی به آنها خواهند شد اتفاقی که در حال حاضر گریبانگیر مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شده است.

امدادگرهای توریست و سلبریتی‌ها و افراد مشهور کشور از هنرمندان و ورزشکاران عزیز به هر انگیزه ای از کمک و همدردی هم که آمده باشند متاسفانه با ایجاد ترافیک های شدید در مسیرهای منتهی به این مناطق که بعضا با همراهی چندین ماشین و به صورت چند خطه جاده ها را بسته اند، موجب اختلال در روند امدادرسانی شده اند.

کامیون ها و محموله های اصلی و بزرگ حامل کمک های مردمی و دولتی ساعت های زیادی پشت ترافیک ایجاد شده به وسیله همراهان این افراد می مانند و به مردم نمی رسند. برخی نیز اقدام به گرفتن سلفی با این سلبریتی ها و توریست ها می کنند و برخی هم با ویرانه های مناطق زلزله زده و مردم آسیب دیده سلفی می گیرند.

در حال حاضر از خروجی شهر کرمانشاه به سمت جاده مناطق زلزله زده غرب شاهد ترافیک های برخی اوقات سنگینی هستیم که به واسطه این عزیزان ایجاد شده است و حتی شهروندان کرمانشاهی را هم به شدت از این موضوع گله مند کرده چراکه آنها به خاطر تسهیل در امر کمک رسانی ترجیح داده اند در شهر خود بمانند و به جمع آوری کمک بپردازند.

هنرمندان و ورزشکاران و شخصیت های محبوب قطعا می توانند نقش موثرتری در این حادثه داشته باشند اگر در شهرهای خود مردم را همراه کرده و به جمع آوری کمک بپردازند تا اینکه با کارناوالی از هواداران و محافظان به این مناطق سفر کنند که دردی هم از مردم نمی شود.

قطعا مردم فهیم این مناطق و سایر نقاط کشور تلاش های آنها را برای جمع آوری کمک های مردمی خواهند دید و این کار محبوبیت آنها را بین مردم دوچندان خواهد کرد.

اما معضل دیگر مربوط به خودروهای تک سرنشین است که شخصا اقدام به بردن کمک ها به مناطق زلزله زده می کنند که این موضوع هم دردسرساز شده و بخشی از بار ترافیکی مربوط به همین خودروهاست.

مردم برای ارسال کمک ها نیاز نیست شخصا اقدام کنند و می توانند کمک های خود را به محل های جمع آوری کمک های مردمی مطمئن و اعلام شده بسپارند تا سریعتر به دست مردم برسد.