0

اجتماعی / سیاسی

700 هزار زوار شیعه را با حمله به سفارت عربستان از دست دادیم

2017-04-30 در 6:19 ب.ظ توسط

عضو شورای اسلامی شهر تهران می گوید: زمینه سفر 700 هزار زوار شیعه عربستان را که در طول چندسال با کارهای فرهنگی و برقراری پرواز مستقیم به کشور فراهم کرده بودیم با حمله به سفارت عربستان از دست دادیم.

 احمد مسجد جامعی روز یکشنبه در همایش گفتمان فرهنگ مهمان نوازی با رویکرد توسعه گردشگری در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اظهار کرد: توسعه گردشگری ایران با فهم درست از فرهنگ مهمان نوازی ما میسر است.

وی افزود: توسعه گردشگری در ایران لزوما سرمایه گذاری عظیم نمی طلبد بلکه توجه و فهم جدید واعتماد می خواهد.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای توفیق در گردشگری باید این کالبد و فیزیک ظاهری را به معانی عمیق گذشته نزدیک کنیم و عمق تنوع فرهنگی کشور را دریابیم.
مسجد جامعی توضیح داد:‌ مهمان نوازی نقطه پیوند دین و سنت ایرانی است و در شاهنامه داستانهای مختلفی در مورد بخشندگی و مهمان نوازی ایرانی ها به چشم می خورد.
وی گفت: ارزش گذاشتن برای مهمان در جغرافیای پهناور ایران همیشه بوده و اگر گفت و گوی تمدن ها را مطرح کردیم این مساله ریشه تاریخی در ایران دارد.
همایش یکروزه «گفتمان فرهنگ مهمان نوازی با رویکرد توسعه گردشگری» با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران و مسوولان میراث فرهنگی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

پاسخ دهید