0

ورزشی

۴ مدال طلا و نقره برای نوجوانان ایران در روز دوم

2017-04-20 در 7:14 ب.ظ توسط

در پایان دومین روز از مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، ملی‌پوشان کشورمان با کسب ۳ مدال طلا و یک نقره جمع مدال‌های ایران را به ۵ مدال طلا و سه نقره رساندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور 246 تکواندوکار از 22 کشور آسیایی از صبح روز گذشته (چهارشنبه) در مجتمع ورزشی “آتی‌راو” قزاقستان آغاز و پس از سه روز به پایان می‌رسد.

امروز (پنجشنبه) و در دومین روز این رقابت‌ها مبارزات اوزان 51-، 55-، 68- 73- کیلوگرم در گروه پسران و اوزان 46-، 49- و 52- کیلوگرم در گروه دختران برگزار شد که حامد اصغری، ابراهیم صفری، احمد رضا مختاری، محمد حسین یزدانی، زهرا علیزاده، دنیا محمدی و ستاره چابکی به عنوان نمایندگان کشورمان بودند و در پایان موفق به کسب 3 مدال طلا و یک مدال نقره شدند.

در گروه پسران احمدرضا مختاری و محمدحسین یزدانی به مدال طلا دست یافتند و حامد اصغری نایب قهرمان شد. در گروه دختران نیز زهرا علیزاده به نشان زرین و طلایی این رقابت‌ها رسید.

 ابراهیم صفری در نخستین رقابت خود مقابل حریف کره‌جنوبی (قهرمان جهان 2016) قرار گرفت و نتیجه را به وی واگذار نمود. دنیا محمدی نیز در اولین دیدار با قبول شکست مقابل نماینده کره‌جنوبی از حضور در ادامه رقابت‌ها باز ماند و ستاره چابکی نیز در مبارزه با هوگوپوش تایلندی شکست خورد.

روز گذشته (چهارشنبه) مبینا نژاد کته سری و زهرا شجاعی راد موفق شدند دو مدال طلا را به نام ایران ثبت نمایند، مهلا مومن‌زاده و حمیدرضا صدری نیز عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کردند. اما امیر ولی‌پور دیگر نماینده کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

فردا (جمعه) و در روز پایانی این مسابقات هوگوپوشان اوزان 59-، 63-، 78-، 78+ کیلوگرم در گروه پسران و 55-، 59-، 68- و +68 کیلوگرم دختران رقابت خواهند کرد که حمیدرضا هادیان، امیرعلی پروینی، امیرحسین وقوعی آذر، مهران برخورداری، مبینا شاکری، یلدا ولی نژاد، مبینا بابالو و زهرا پوراسماعیل نمایندگان کشورمان هستند.

هدایت تیم‌ملی تکواندو دختران برعهده اعظم درستی (سرمربی)، نیلوفر صفریان، معصومه محمدیان و محبوبه محمدنژاد (مربیان) است و وحید عبداللهی (سرمربی)، حسین کریمی، سعید رمضانی و رشید فتاحی (مربیان) هدایت تیم‌ملی پسران را برعهده دارند.

پاسخ دهید