0

سیاسی

وزارت دفاع روسیه: احتمالا ابوبکر بغدادی در حملات هوایی کشته شده است

2017-06-16 در 11:32 ق.ظ توسط

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در حمله هوایی ماه مه به شهر رقه، 330 تروریست کشته شدند که احتمالا سرکرده گروه تروریستی داعش در بین آن‌ها بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه داعش، احتمالا در یکی از حملات هوایی نیروهای روسی کشته شده است.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: در حمله هوایی بیست و هشتم ماه مه گذشته نیروی هوایی این کشور به شهر رقه -پایتخت خودخوانده داعش- 330 تروریست کشته شدند که احتمالا ابوبکر بغدادی سرکرده داعش در بین آنها بوده است.
بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های روسی در تاریخ 28 مه (7 خرداد) محل نشست محرمانه تعدادی از سرکردگان گروه تروریستی داعش در رقه را بمباران کردند و طبق شواهد به دست آمده، بغدادی نیز در آن نشست حضور داشته است.
پیش از این روز 21 خرداد، دیلی میرور از کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، در حملات هوایی سوریه خبر داده بود.
این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود افزود: برخی گزارش‌های تایید نشده از سوریه از آن حکایت دارد که بغدادی در یک حمله هوایی کشته شده است.

پاسخ دهید