والیبال انتخابی قهرمانی جهان؛ ایران ۳ – ۰ کره جنوبی؛ پیروزی مقتدرانه در اولین گام
شاگردان ایگور کولاکویچ گام نخست را محکم برداشتند.

طرفداری–  دیدار دو تیم ایران و کره جنوبی،  از چارچوب رقابتهای والیبال انتخابی مردان جهان، از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه رضا زاده شهر اردبیل، آغاز شد که این دیدار با برتری ۳-۰ شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید.

ترکیب آغاز کننده تیم ایران: سعید معروف، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، مهدی مرندی، سید محمد موسوی، سامان فائزی، امیرغفور

ست اول

تیم ملی ایران شروعی طوفانی داشت. سرویس های جهشی سامان فائزی دریافت تیم کره جنوبی را به هم ریخت و این فرصت خوبی برای امتیاز گیری تیم ایران بود. (۳-۰) اشتباهات متعدد  بازیکنان کره، در کنار دفاع های بی نقص سید محمد موسوی سبب شد، اختلاف امتیازات بیشتر و بیشتر شود.(۶-۱) در نهایت تیم ایران با ۷ اختلاف امتیاز به پیشواز وقت استراحت فنی نخست رفت. (۸-۱) عملکرد درخشان دفاع روی تور ایران، فرصت خود نمایی به بازیکنان کره جنوبی را نمی داد. سید محمد موسوی، سامان فائزی و فرهاد غلامی بارها مهاجمین روی تور کره را دفاع کردند.(۱۹-۸) خطاهای فردی بازیکنان کره در ارسال سرویس همچنان ادامه داشت. سید محمد موسوی بازهم مهاجمین کره را ناکام گذاشت.(۲۲-۱۰) امتیازات پایانی ست نخست، با هنرنمایی فرهاد قائمی در سرویس همراه بود. درحالی که قائمی با یک آبشار زیبا، امتیاز ۲۳ را به دست آورد، این بازیکن با دو سرویس قدرتمند دو امتیاز دیگر به دست آور تا تیم والیبال ایران با نتیجه قاطع، (۲۵-۱۰) کره جنوبی را شکست دهد.

ست دوم

ست دوم را کره جنوبی بسیار بهتر آغاز کرد. سه امتیاز پیاپی برای کره در حالی به دست آمد که استباهات بازیکنان تیم ایران هم در آن دخیل بود.(۳-۰) امیر غفور به زیبایی نخستین امتیاز را برای ایران به دست آورد. اینبار نوبت به بازیکنان کره رسید که با اشتباهات خود امتیازات را به تیم ایران تقدیم کنند.(۴-۴) کره باز پیش افتاد! دو امتیاز پیاپی برای کره با دریافت های خوب این تیم به دست آمد.د(۶-۴) فرهاد قائمی بازهم با هنرنمایی های خود سالن را به وجد آورد(۶-۶) در یک رالی طولانی و دیدنی برای کسب امتیاز هفت، که چندیدن بار توپ بین دو تیم رد و بدل شد، بالآخره تیم ایران موفق به دریافت امتیاز شد تا سالن به وجد بیاید.(۷-۶) پس از این بازی پا یا پای دنبال می شد و کره در امتیاز شماری، یک امتیاز پیش بود.(۱۳-۱۲) درخشش سید محمد موسوی در این لحظات از بازی همراه با بی دقتی بازیکنان کره جنوبی، سبب شد تا اختلاف امتیاز به ۴ امتیاز افزایش پیدا کند.(۱۷-۱۳) کره جنوبی کم کم به بازی برگشت، اشتباهات متعدد بازیکنان تیم ملی ایران سبب شد تا کره جنوبی اختلاف را کمتر کند(۲۲-۲۰). کره جنوبی با سرویس های قدرتمند خود حساب کار را برابر کرد.(۲۳-۲۳) دو وقت استراحت متوالی کولاکوویچ بالآخره جواب داد و پس از رد و بدل چندین امتیاز، میلاد عبادی پور با به دست آوردن امتیاز ۲۷ ام ست دوم را برای ایران به ارمغان آورد.(۲۷-۲۵)

ست سوم

از همان ابتدای ست سوم، تیم ملی ایران توانست با بهره گیری از اشتباهات بازیکنان کره جنوبی و دفاع های قدرتمندانه خود پیش بیفتند. سید محمد موسوی، به مانند دو ست گذشته همچنان نقش اول را در دفاع های روی تور تیم ملی والیبال ایران ایفا می کرد و با دفاع های خود، سبب شد ۳ اختلاف امتیاز به وجود بیاید. (۸-۵) در ادامه تغییراتی که سرمربی کره جنوبی در ترکیب این تیم ایجاد کرد بی فایده بود و ملی پوشان به خوبی توانستند اختلاف امتیازی ایجاد شده را حفظ کنند.(۱۶-۱۳) فرصت طلبی سید محمد موسوی در روی تور امتیاز دیگیری را برای ایران به ارمغان آورد و اختلاف بیشتر شد! (۱۸-۱۴) اشتباهات بازیکنان کره، در دریافت و توپ گیری سبب شد تا موسوی به راحتی امتیاز سرویس بگیرد و به نوعی کارنامه درخشان خود در این دیدار را، پر بار تر کند. (۲۰-۱۵) ملی پوشان که از تجربه ست قبلی به خوبی درس گرفته بودند اجازه نزدیک شدن را به کره جنوبی ندادند. در امتیازات پایانی ست سوم، امیر غفور با آبشار های تماشایی خود برای تیم ملی ایران امتیاز کسب می کرد. (۲۴-۱۸) امیر غفور موفق شد با دفاع مهاجم کره، امتیاز ۲۵ را برای ایران به دست آورد،(۲۵-۱۸) تا نخستین برد ایران در رقابتهای والیبال انتخابی قهرمانی جهان به دست آید.