مهار شعله های آتش در انبار ۲۵۰۰

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اطفا حریق شبانه در کارخانه تولید فیلتر در جاده خاوران خبر داد و گفت: حادثه تلفات جانی نداشت.

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار الوسایت درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۲۰:۲۲ شب گذشته در تماس آتش نشانان شهرک صنعتی عباس آباد برای اطفا حریق آتش یک کارخانه از آتش نشانی تهران درخواست کمک شد. بلافاصله آتش نشانان یک ایستگاه به همراه تانکر آب به محل حادثه در جاده خاوران، شهرک صنعتی عباس آباد اعزام شدند. علاوه بر آتش نشانان تهرانی، نیروهای آتش نشانی شهرک، شریف آباد، پاکدشت، ورامین و قرچک در حال اطفا حریق بودند.

وی ادامه داد: این حریق در سوله ۲۵۰۰ متری یک کارخانه فیلترسازی که از آن به عنوان انبار استفاده می کرد رخ داده و آتش در حال سرایت به داخل سوله کناری به وسعت ۲۵۰۰ متر بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران افزود: آتش در حال شعله کشیدن از زیر سقف سوله بزرگ بود که گرما باعث ریزش بخشی از سقف سوله شده بود.

ملکی گفت: آتش نشانان ابتدا حریق را در کنترل خود گرفته و سپس اقدام به اطفا آن کردند. سر انجام این آتش سوزی بدون سرایت به کارخانه های دیگر در ساعت ۲۳:۳۰ مهار شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: این حادثه هیچ تلفات جانی یا مجروحی نداشت اما خسارت بسیاری به بار آورد.