0

فوتبال / ورزشی

مقدماتی جام جهانی 2018؛ شکست کره جنوبی در دوحه ، صدرنشینی ایران قطعی شد

2017-06-14 در 8:25 ق.ظ توسط

تیم ملی فوتبال کره جنوبی در دیدار مقابل قطر متحمل شکست خارج از خانه 3 بر 2 شد تا صعودش به جام جهانی 2018 با خطر روبه رو شود.

بامداد چهارشنبه و در آخرین دیدار هفته هشتم از مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره کهن و از گروه نخست، تیم ملی قطر در دوحه میزبان کره جنوبی بود و در نهایت به پیروزی 3 بر 2 دست یافت.
قطر که برای زنده نگه داشتن امیدهای اندک خود برای صعود نیاز مبرمی به کسب صعود داشت کار را تهاجمی آغاز کرد و نیمه نخست را با گلزنی «حسن الحیدوث» کاپیتان خود با برتری به پایان رساند.
در آغاز نیمه دوم نیز «اکرم عفیف» دومین گل میزبان را به ثمر رساند، اما دو گل متوالی «سونگ یونگ کی» و «هی چان هوانگ» در دقایق 62 و 70 کار را به تساوی 2 بر 2 کشاند.
در دقیقه 74 و در حالی که هر دو تیم برای رسیدن به پیروزی روشی کاملا تهاجمی را دنبال می کردند بار دیگر «حسن الحیدوث» گلزنی کرد تا قطر به پیروزی ارزشمند 3 بر 2 دست یابد.
قطر با کسب این پیروزی 7 امتیازی شد، اما برای رسیدن به مرحله پلی آف باید در هر دو دیدار باقی مانده خود به برتری دست یابد و همچنین در انتظار ناکامی کره جنوبی و ازبکستان باشد.
در دیگر دیدارهای هفته هشتم این گروه، تیم ملی فوتبال ایران با دو گل از سد ازبکستان گذشت و به جام جهانی راه یافت و رقابت سوریه با چین نیز نتیجه ای غیر از تساوی 2 بر 2 نداشت.
**جدول رده بندی:
1-ایران / 20 امتیاز
2-کره جنوبی / 13 امتیاز
3-ازبکستان / 12 امتیاز
4-سوریه / 9 امتیاز
5-قطر / 7 امتیاز
6-چین / 6 امتیاز

پاسخ دهید