0

فوتبال / ورزشی

لخويا قطر – پرسپوليس ایران/ مهر انحلال لخویا زیرپای مهدی/ نقشه پرواز پرسپولیس در جیب برانکو

2017-05-30 در 3:33 ب.ظ توسط

سرخپوشان پايتخت در بازى حساس و مهم دور برگشت مرحله يك هشتم نهايى ليگ قهرمانان آسيا به مصاف لخوياى قطر مى روند.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ديدار حساس و مهم لخوياى قطر و پرسپوليس امروز ساعت ٢٣:٣٠ در ورزشگاه اختصاصى لخويا برگزار مى شود.

سرخپوشان پايتخت در حالى به مصاف لخويا مى روند كه با توجه به نتيجه تساوى دور رفت براى صعود به مرحله بعد نياز به گلزنى در زمين  حريف قطرى خود دارند.

شاگردان برانكو در بازى رفت با وجود موقعيتهاى زياد گلزنى برابر لخوياى قطر نتوانستند گلى به ثمر برسانند و سرنوشت صعودشان در بازى برگشت و در زمين حريف قطرى خود رقم مى خورد.

برانكو به احتمال زياد تركيب هجومى براى تيم خود انتخاب مى كند چرا كه وى به خوبى مى داند گرماى دوحه خستگى بازيكنانش را زياد مى كند و در صورت كشيده شدن بازى به وقت اضافه توان جسمانى بازيكنان پرسپوليس كم مى شود.

همچنين سرمربى پرسپوليس نگران كشيده شدن بازى به ضربات پنالتى است و تمام تلاش خود را مى كند تا شاگردانش در طول ٩٠ دقيقه كار لخوياى قطر را يكسره كنند تا بازى به وقت هاى اضافه و ضربات پنالتى كشيده نشود.

طارمى در بازى رفت يك ضربه پنالتى از دست داد و همين موضوع به يكى از دغدغه هاى اصلى برانكو تبديل شد.

طارمى در گلزنى از طريق ضربه  پنالتى ناموفق بوده است، براين اساس گفته مى شود  سروش رفيعى مامور زدن ضربه پنالتى در بازى برگشت با لخويا شده است.

كمال كاميابى نيا به علت عمل جراحى در ناحيه كتف قادر به همراهى پرسپوليس  در اين بازى نيست. براين اساس گفته مى شود محسن ربيع خواه  جايگزين كاميابى نيا در پست هافبك دفاعى مى شود.

محسن مسلمان هم در تمرين روز گذشته از ناحيه مچ دست دچار آسيب ديدگى شد اما برانكو قرار است ريسك كرده و اين بازيكن با آتل به زمين مسابقه بفرستد.

در آن سوى ميدان، تيم لخوياى قطر قهرمان ليگ ستارگان قطر در بازى رفت توانست دروازه خود را بسته نگه دارد  و در بازى برگشت همراه با حمايت تماشاگران خود اميدوار است كه پرسپوليس را شكست بدهد و به مرحله بعد ليگ قهرمانان آسيا صعود كند.

تيم لخويا در بازى رفت العربى مهاجم گلزن خود را در اختيار نداشت  اما در اين بازى آقاى گل ليگ قطر در اختيار دارد.

براين اساس جمال بلماضى اميدوار است با حضور مهاجم گلزن خود بتواند از سد پرسپوليس عبور كند و به مرحله يك چهارم نهايى صعود كند.

طلسم پرسپوليس در مرحله يك هشتم نهايى شكسته مى شود

سرخپوشان پايتخت تاكنون موفق به صعود از مرحله يك هشتم نهايى نشدند و در هر سه بار با شكست مقابل حريفان خود از صعود به مرحله  يك چهارم نهايى بازماندند.

ضمن اينكه سرخپوشان در اين سه مرتبه هيچ گاه موفق به گلزنى در ديدارهاى بيرون از خانه نشدند.

در اولين حضور پرسپوليس به مرحله يك هشتم نهايى با هدايت وينگادا ، اين تيم با تك گل ريوالدو ى برزيلى از روى نقطه پنالتى از گردونه رقابتها كنار رفتند.

دومين صعود سرخپوشان پايتخت در زمان دنيزلى مهمان تيم قدرتمند الاتحاد عربستان بودند كه در پايان با سه گل مغلوب حريف شدند و حذف شدند.

سومين حضور پرسپوليس مربوط به دو سال قبل و اوايل حضور برانكو در اين تيم بود. اين تيم به مصاف الهلال عربستان رفتند و بازى رفت را با گل به خودى مدافع عربستانى بردند اما در بازى برگشت سرخپوشان با سه گل مغلوب الهلال شدند و از گردونه رقابتها كنار رفتند.

طبق آمار پرسپوليس تاكنون نه تنها موفق به صعود از يك هشتم نهايى نشده است بلكه گلى هم در بيرون از خانه نزده است.

براين اساس بايد ديد طلسم هاى اين مرحله براى پرسپوليسى ها شكسته مى شود يا نه!؟

پاسخ دهید