0

فوتبال / ورزشی

قهرمانی منچستریونایتد در لیگ اروپا

2017-05-26 در 9:26 ق.ظ توسط

تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس با کسب برتری 2 بر صفر مقابل آژاکس آمستردام هلند، فاتح لیگ اروپا شد و جام جدیدی را به تالار افتخاراتش اضافه کرد.

به گزارش ایرنا، دیدار پایانی لیگ فوتبال اروپا، چهارشنبه شب بین تیم های منچستریونایتد انگلیس و آژاکس آمستردام هلند به میزبانی شهر استکهلم سوئد برگزار شد و در پایان شاگردان «خوزه مورینیو» با ارائه نمایشی مناسب و کسب برتری دو بر صفر، جام قهرمانی را از آن خود کردند.
منچستریونایتد در نیمه نخست برتری محسوسی در میانه میدان داشت و با به گردش درآوردن توپ در زمین تیم آژاکس، برتری خود را به حریف هلندی دیکته کرد.
در دقیقه هجدهم شوت «پل پوگبا» هافبک فرانسوی و گرانقیمت ترین بازیکن جهان پس از برخورد به مدافع آژاکس تغییر جهت داد و درون دروازه این تیم جای گرفت تا هواداران انگلیس حاضر در ورزشگاه غرق در شادی شوند.
در ابتدای نیمه دوم نیز برتری منچستر بر روند بازی ادامه یافت و در دقیقه 55 نوبت به «هنریک میختاریان» ارمنستانی رسید تا گل دوم شیاطین سرخ را به ثمر برساند.
در ادامه منچستری ها برای محافظت از دو گل اندوخته خود روی به اتخاذ روش تدافعی آوردند و آژاکس با وجود تلاش فراوان برای جبران نتیجه، فرصت چندانی برای گلزنی به دست نیاورد.
در نهایت این دیدار با برتری دو بر صفر منچستریونایتد به صدا درآمد تا این باشگاه بزرگ پس از سال ها در یک رویداد قاره ای به قهرمانی دست یابد.
شاگردان «خوزه مورینیو» با فتح لیگ اروپا، مجوز حضور در فصل آینده رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا را نیز کسب کردند.
منچستر در فصل جاری، قهرمانی جام اتحادیه باشگاه های انگلیس را هم به خود اختصاص داد، اما در لیگ برتر جزیره به جایگاهی بهتر از ششمی نرسید.

پاسخ دهید