0

فوتبال / ورزشی

تلاش استقلال براى نزدیک شدن به نايب قهرمانى/ قهرمان لیگ برتر در آزادی ذوب می شود؟

2017-04-29 در 1:52 ب.ظ توسط

هفته بيست و نهم رقابت هاى ليگ برتر فوتبال باشگاه هاى كشور امروز با انجام هشت دیدار همزمان برگزار مى شود.

به گزارش  خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان بازی های هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور امروز از ساعت 18 و به طور همزمان برگزار می شود که می تواند تاثیر زیادی در تعیین نایب قهرمان مسابقات و تیم سقوط کننده به دسته پایین تر داشته باشد.
پدیده -استقلال تهران
شاگردان منصوريان در نيم فصل دوم توانستند تا حدودى عملكرد بهترى نسبت به اول فصل داشته باشند و به نوعى آنها با استفاده از نیروی جوانی و انگیزه توانستند تيم خود را به رده دوم جدول برسانند كه در نهايت هفته گذشته در تبریز، اتفاق ناخوشایندی برای استقلال رخ داد و این تیم از تراکتورسازی شکست خورد و به رده سوم سقوط کرد.
در حال حاضر تيم فوتبال استقلال دو امتیاز کمتر از تراکتورسازی دارد و باید تلاش کند که بار دیگر به رده دوم برسد. شاگردان منصوریان باید پدیده را در مشهد قربانی کنند تا دوباره رده دوم را از آن خود كنند
ناگفته نماند تيم پدیده همان تیمی است که هفته قبل در تهران و در ورزشگاه آزادی چهار گل از پرسپولیس دریافت کرد تا جشن قهرمانی سرخ‌پوشان رنگین‌تر شود.
استقلال در حالی به مصاف پدیده می‌رود که تراکتورسازی باید در اصفهان با سپاهان احیا شده دیدار کند. به همین دلیل، آبی‌های تهرانی امید زیادی دارند که یک هفته مانده به پایان لیگ، بار دیگر حضور در رتبه دوم را تجربه کنند.
تيم فوتبال استقلال در حال حاضر با ٥١ امتياز در رده سوم و پديده با ٣٤ امتياز رده دهم جدول را از آن خود كرده است
نفت تهران – صباى قم
تيم فوتبال صباى قم با ۲۵ امتیاز در رده چهاردهم لیگ برتر قرار دارد و در دو هفته آخر لیگ بازی‌های سختی برابر نفت تهران و استقلال خوزستان دارد.
این در حالی است که سیاه جامگان در یک قدمی این تیم حضور دارد و دست کم این هفته بازی آسانی با ماشین‌سازی دارد. صبا اگر نفت تهران را ببرد و در دیدار دیگر، سیاه جامگان برابر ماشین‌سازی برنده نشود، صبا در لیگ برتر می‌ماند اما اگر صبا از نفت ببازد و سیاه جامگان برنده شود، در آن صورت جای تیم‌های چهاردهم و پانزدهم عوض می‌شود و کار به هفته آخر کشیده می‌شود. آن وقت، صبا بیشترین احتمال سقوط را خواهد داشت.
تيم نفت تهران با  ٣٦ امتياز رده هشتم جدول را به خود اختصاص داده است
پیکان – سایپا
دو تيم فوتبال پیکان و سایپا در هفته بیست و نهم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند اما اين دو تیم در شرایطی کاملا متفاوت در میدان حاضر می‌شوند.
تيم پیکان تقریبا امیدی به رسیدن به رده چهارم ندارد چرا كه ذوب‌آهن و سپاهان، هر دو چهار امتیاز از این تیم بیشتر دارند و پیروزی هرکدام از آنها در این هفته، امید پیکان برای رسیدن به رده چهارم را کاملا قطع می‌کند.
از طرفى تيم سایپا در حالی به مصاف پیکان می‌رود که با یک برد در لیگ برتر باقی می‌ماند و می‌تواند برای فصل بعد برنامه‌ریزی کند.
در حال حاضر تيم سایپا ۲۹ امتیاز در جايگاه سيزدهم جدول قرار دارد و به نوعى تيم صبا (۲۵ امتیازی) و سیاه‌جامگان (۲۴ امتیازی) در تعقیب شاگردان فركى هستند .البته هرچند وضعیت سایپا نسبت به آن دو تیم خیلی بهتر است اما هنوز روی کاغذ، احتمال سقوط سایپا وجود دارد.
 استقلال خوزستان – گسترش فولاد
استقلال خوزستان در بین نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا، نتایج بسیار خوبی کسب کرده و بخت زیادی برای صعود به مرحله حذفی دارد اما این تیم در لیگ برتر نتایج خوبی نگرفته و نتوانسته آن طور كه بايد از عنوان قهرمانی‌اش در فصل قبل دفاع کند.
خوزستانی‌ها حالا تنها یک شانس دارند که در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشته باشند.
استقلال خوزستان باید دو بازی آخر خود را ببرد و ذوب‌آهن، سپاهان و پیکان باید در دو هفته پایانی لیگ برتر شکست بخورند. در این صورت، استقلال چهارم می‌شود و اگر تراکتورسازی قهرمان جام حذفی شود، به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه می‌یابد.
در حال حاضر تيم فوتبال استقلال خوزستان با ٣٧ امتياز در رده هفتم قرار دارد و گسترشى ها با كسب ٣٤ امتياز رده نهم را به خود اختصاص داده اند.
 پرسپوليس- ذوب آهن/ ساعت ١٨ ورزشگاه آزادى
سرخپوشان پايتخت سه هفته مانده به پايان ليگ برتر قهرمان اين رقابتها شدند و جام  قهرمانى خود را هفته گذشته در پايان بازى با پديده گرفتند.
با توجه به قهرمانى پرسپوليس در ليگ برتر به نظر مى رسد كه برانكو به بازيكنان اصلى خود استراحت بدهد و به بازيكنان جوان در ديدار  با ذوب آهن بازى بدهد تا سرخپوشان پايتخت با آمادگى كامل به مصاف الوحده امارات در هفته پايانى ليگ قهرمانان آسيا بروند.
شاگردان برانكو با وجود درخشش در ليگ برتر و كسب قهرمانى، در آسيا عملكرد خوبى نداشتند و با تساوى برابر الهلال عربستان صعودشان به مرحله بعد به اما و اگر كشاندند.
با وجود اينكه برانكو خيالش از قهرمانى در ليگ برتر راحت است اما صعود به مرحله بعد ليگ قهرمانان آسيا به دغدغه اصلى پروفسور تبديل شده است.
 سرخپوشان پایتخت  بعد از بازگشت از عمان قرار بود در زمين خيريه عمل تمرین کنند  اما بازيكنان به علت پرداخت نشدن مطالبات خود حاضر به تمرين كردن نشدند و بيان كردند تا زمانى كه حقوقشان پرداخت نشود تمرين نمى كنند.
مسدود شدن حساب باشگاه هم به مشكلات سرخپوشان اضافه شده است و بايد ديد مسئولان اين تيم مى توانند مشكلات مالى خود را برطرف كنند يا نه!
در آن سوى ميدان، تيم ذوب آهن با ٤٢ امتياز در جايگاه چهارم قرار دارد. اين تيم رقابت تنگاتنگى با همشهرى اصفهانى خود سپاهان براى كسب رتبه چهارم دارد چرا كه در صورت قهرمانى تراكتورسازى در جام حذفى ، سبزپوشان اصفهانى با تثبيت جايگاه چهارمى مى توانند يكى از سهميه هاى آسيايى كسب كنند.
با توجه به اينكه پرسپوليس قهرمان ليگ برتر شده است نيازى به سه امتياز اين بازى ندارد و شاگردان مجتبى حسينى با ارائه بازى هجومى مى توانند از سد قهرمان ليگ برتر بگذرند و جايگاه چهارم خود را تثبيت كنند.
پرسپوليس با وجود قهرمانى در ليگ برتر تصميم دارد كه بازى جوانمردانه مقابل ذوب آهن انجام بدهد تا حقى از تيمهاى رقيب ذوب آهن براى احراز رتبه چهارمى ضايع نشود و سرخپوشان هم ركورد ديگرى از خود در ليگ برتر به جا بگذارند.
بازى رفت اين دو تيم با نتيجه يك بر صفر به سود ذوب آهن به پايان رسيد.
به هر حال بايد ديد برانكو در بازى با ذوب آهن از بازيكنان جوان در تركيب اصلى استفاده مى كند يا با همان تركيب هميشگى تيمش را به زمين مسابقه مى فرستد؟
حسن اكرمى به همراه كمك هايش هادى طوسى، فرهاد مروجى و على باى تيم داورى اين بازى را تشكيل مى دهند. مسعود مرادى هم ناظر بازى است.
فولاد مباركه سپاهان- تراكتور سازى/ ساعت ١٨ ورزشگاه نقش جهان اصفهان
زردپوشان اصفهانى با حضور كرانچار متحول شدند و چند هفته اى است كه نتايج خوبى در ليگ برتر مى گيرند و اكنون براى رتبه چهارمى با همشهرى اصفهانى خود ذوب آهن رقابت مى كنند.
شاگردان كرانچار قصد دارند روند رو به رشد خود را مقابل تراكتور سازى ادامه بدهند تا همچنان به كسب رتبه چهارم اميدوار بمانند اما كار سختى برابر شاگردان قلعه نويى دارند.
در آن سوى ميدان، شاگردان قلعه نويى هفته گذشته با برترى برابر آبى پوشان پايتخت به رتبه دوم صعود كردند .
براين اساس آنها با روحيه بالا به مصاف زرد پوشان اصفهانى مى روند تا با برد اين بازى جايگاه دومى خود را حفظ كنند.
تراكتورسازان براى بازى با سپاهان چند مصدوم و محروم دارند و همين موضوع به دغدغه اصلى قلعه نويى تبديل شده است.
جاسم كرار و محمد نورى محرومان تراكتورسازى و ادينهو هم بازيكن مصدوم اين تيم تبريزى است.
به هر حال تراكتور سازى با نبود دو هافبك ميانى اصلى خود بايد به مصاف سپاهان برود و كار سختى مقابل اين تيم خواهد داشت.
جدال قلعه نويى و كرانچار در اين بازى جذاب و ديدنى است.
حميد حاج ملك به همراه كمك هايش على ميرزابيگى، سجاد طورى و على صفايى تيم داورى اين بازى هستند. عليرضا كهورى هم ناظر بازى است.
بازى رفت دو تيم با نتيجه ٢ بر يك به نفع سپاهان به پايان رسيد.
ماشين سازى تبريز- سياه جامگان / ورزشگاه يادگار امام تبريز ساعت ١٨
تيم ماشين سازى كه سقوطش به ليگ دسته يك حتمى شده است روز شنبه هفته آينده به مصاف تيم ته جدولى سياه جامگان مى رود.
شاگردان كاظمى با وجود اينكه به ليگ دسته يك سقوط كردند اما قصد دارند از اعتبار فوتبال تبريز دفاع كنند و وداع باشكوهى با ليگ برتر داشته باشند.
در آن سوى ميدان، تيم سياه جامگان با ٢٤ امتياز از شانس زيادى براى بقا در ليگ برتر برخوردار نيست اما اين تيم تمام تلاش خود را مى كند تا با برد اين بازى و ناكامى صباى قم و سايپا همچنان اميدوار به ماندن در ليگ برتر باشد.
به هر حال جدال دو تيم ته جدولى مى تواند جذاب و ديدنى باشد.
موعود بنيادى فر، محمد رضا مدير روستا، براتعلى مولوى و كوپال ناظمى تيم داورى اين بازى هستند. حيدر شكور هم ناظر بازى است.
بازى رفت دو تيم با نتيجه ١ بر صفر به نفع سياه جامگان به پايان رسيد.
صنعت نفت آبادان- فولاد خوزستان/ ساعت ١٨ ورزشگاه تختى آبادان
دربى جنوبى ها ميان صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان شنبه هفته آينده برگزار مى شود.
صنعت نفت آبادان ملقب به برزيل ايران با ٣٣ امتياز در جايگاه يازدهم قرار دارد. اين تيم قصد دارد با استفاده از ميزبانى خود سه امتياز اين بازى كسب كند و جايگاه خود را در جدول رده بندى ارتقا بدهد.
در آن سوى ميدان، شاگردان سعداوى با ٣٢ امتياز و يك پله پايين تَر از حريف خود در جايگاه دوازدهم قرار دارد.
هر دو تيم در ميانه جدول قرار دارند و نگراني بابت سقوط ندارند. براين اساس با خيالى راحت پا به زمين مسابقه مى گذارند تا يك فوتبال ناب جنوبى ارائه بدهند.
ساسان انصارى با ١٦ گل زده رقابت تنگا تنگى با مهدى طارمى براى آقاى گلى دارد و در اين بازى مى تواند گلهاى زده خود را افزايش بدهد.
بازى رفت دو تيم با نتيجه ٣ بر صفر به نفع برزيل ايران به پايان رسيد.
مهدى مرجانزاده به همراه محمد رضا مدير روستا، براتعلى مولوى و كوپال ناظمى تيم داورى اين بازى هستند. حيدر شكور هم ناظر بازى است.

پاسخ دهید