0

اجتماعی / اقتصادی

استقرار 4 شرکت بزرگ خارجی در شهرک دارویی برکت البرز

2017-05-22 در 4:04 ب.ظ توسط

کرج -ایرنا- مدیرعامل شهرک صنعتی دارویی برکت گفت: 12 شرکت داخلی و 4 شرکت بزرگ خارجی شامل دانمارک برای تولید انسولین، فرانسه تولید تجهیزات جراحی بسته، انگلیس تولید مکمل دارویی و آلمان برای تولید تجهیزات آزمایشگاهی در شهرک دارویی برکت مستقر شده اند.

 ا

حمیدرضا جمشیدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت گروه دارویی برکت در زمینی به مساحت 200 هکتار و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، سعی دارد از طریق تعامل سازنده با موسسات دانش بنیان و دانشمندان جهان در عرصه دارویی خدمات خوبی ارائه دهد.
وی خاطرنشان کرد:‌ این شرکت تلاش می کند با بهره گیری از دانش و فناوری های حوزه دارو و سلامت گام های موثری را در عرصه دارویی کشور برداشته و نقش مهمی در درمان بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج ایفا کند.
وی اضافه کرد: این شهرک با استاندادرهای لازم طراحی و اجرا شده و همه زیر ساخت های لازم برای تاسیس شرکت های سرمایه گذار ایجاد شده است.
وی گفت: هم اکنون متقاضیان زیادی برای احداث شرکت خود در این شهرک ابراز تمایل و ثبت نام کرده اند، اما به دلیل اینکه این شهرک آیین نامه خاصی برای حضور شرکت ها در شهرک از جمله هایتک بودن محصول دارد، تاکنون 16 شرکت توانسته اند در این شهرک مستقر شوند.
جمشیدی اظهار داشت : امروز بزرگترین کمپانی تولید انسولین در این شهرک سرمایه گذاری خود را آغاز کرد و امیدوار هستیم ظرف یک سال و نیم آینده به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه دیابت در کشور ما رشد 11 و 3 دهم درصدی داشته است، گفت: این سرمایه گذاری اثر دوطرفه خواهد داشت و ما نیز خواهیم توانست دارویی با کیفیت اروپایی را تولید و به دست بیماران دیابتی برسانیم.
عملیات ساخت کارخانه تولید داروهای مدرن دیابت در ایران با سرمایه گذاری شرکت نوونوردیسک دانمارک بالغ بر 70 میلیون یورو روز دوشنبه در آئینی درشهرک دارویی برکت درشهرستان ساوجبلاغ در استان البرز آغازشد.

پاسخ دهید